HİZMETLERİMİZ

Plaza kesim, paslanmaz çelik sektöründe kullanılan bir kesim yöntemidir. Dar bir ağız uçtan çıkan yüksek hızlı iyonize gaz elektrik akımını kesme başlığı aracılığı ile malzemeye iletir malzemenin ısıtılmasını ve böylelikle erimesini sağlamaya yaramaktadır. Yüksek hıza sahip iyonize gazı malzemeyi üfleyerek uzaklaşmasına yardımcı olur böylelikle kesim sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Alaşımsız çeliklerde çok aktif bir şekilde kullanılır. Ayrıca daha hızlı ve daha kalın yüzeylerde kesim işlemleri yapılmaktadır.

Plazma kesim yöntemini en iyi şekilde kullanan firmamız bu yöntem ile 25 mm altında çelik ve demir dışı malzemelerin kesilmesinde konunun uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

Plazma Kesim Nedir?

Paslanmaz çelik sektöründe sorunsuz ve hatasız bir kesim yöntemi olarak kullanılan bu yöntemde özellikle hasır şeklinde metallerin oksi-asetilen kesilmesi mümkün olmayan bazı özel uygulamalarda plazma kesim yöntemleri ile daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Mekanik yöntemler ile plazma yöntemi kıyaslandığı zaman plazma yöntemlerin daha hızlı sonuçlar verdiğini görmekteyiz. Ayrıca düz durumda olmayan kesim işlemleri de plazma yöntemleri kullanılarak kolay bir şekilde yapılmaktadır. Nora Paslanmaz ve Çelik firması kullanıcıları için en iyi sonuçları verecek plazma uygulamaların sunmaktadır. Firmamız ile tercih edeceğiniz diğer hizmetlerimizi de araştırabilir ve detaylı bilgi için firmamıza başvurabilirsiniz.

Plazma Kesimin Kullanım Avantajları

Nora Paslanmaz ve Çelik ile elde ettiğiniz plazma kesimler ile doğru akım güç kaynaklarından basınçlı havayı iyonize ederek plazma haline getirmesi ile iletken malzemelerde kesme işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanır.

Plazma kesimlerin sağlamış olduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. Bunlardan biri tüm iletken metaller üzerinden uygulanabilir olmasıdır. Ayrıca sahip oldukları teknolojileri sayesinde kesme işlemleri esnasında ek olarak oluk açma işlemlerini de kısa ve net bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlamış oldukları bir başka avantaj ise maliyet avantajıdır. Aynı plaka sac üzerinde birbirinden farklı parçalar işlenmektedir. Bu şekilde fire oranları en aza indirilmektedir. İşlenecek olan parçaların uygun olması halinde ortak yüzeyler birlikte kesilerek maliyet durumu azaltılır.

Bir başka avantaj ise kalite ve zaman avantajıdır. Bu yöntemler kullanılarak neredeyse çapaksız bir kesim sağlanır. Bu şekilde ısı deformasyonu minimum seviyedir. Sac kalınlıkları 1,5 katı çapında olan deliklerde yüzeylere işlenebilir. Zaman avantajları ise fiyatlandırma ve kesim işlemlerinin en kısa sürede yapılmasının ve rakiplerinize oranla daha hızlı olmanız anlamına gelmektedir. Ayrıca yüzey üzerine istenilen amblem, resim vs. Gibi resimlendirmeler yapılmasına da olanak sağlayan bir kesim türü olması ile bilinmektedir.

Plazma kesim yöntemlerinde en iyi sonuçları elde edebilmeniz için sizlere en iyi hizmet sunan Nora Paslanmaz ve Çelik hemen şimdi arayarak avantajlı fiyatlarımızdan geri kalmayın. norapaslanmazcelik.com adresi üzerinden firmamızın sağlamış olduğu diğer hizmetler hakkında da ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceğiniz müşteri hizmetlerimiz sayesinde aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını kısa sürede edinebilirsiniz. 


Teklif Al